Młodzi zawodnicy naszej szkółki piłkarskiej Złoty Kopniak marzą o tym, by kiedyś móc wystąpić na ogromnych stadionach, które są areną najważniejszych spotkań piłkarskich. Jednym z takich stadionów, który inspiruje naszych młodych piłkarzy, jest Polsat Plus Arena Gdańsk. Mając na uwadze to marzenie, dążymy do tego, aby nasze treningi i nauka gry w piłkę nożną pomagały uczestnikom w osiąganiu tego celu.

Polsat Plus Arena Gdańsk, to stadion sportowy, znajdujący się nieopodal Zatoki Gdańskiej, w nadmorskiej dzielnicy Letnica. Jest on własnością Miasta Gdańsk. Do użytku został oficjalnie oddany w lipcu 2011 roku, stając się tym samym piątym co do wielkości największym funkcjonującym obiektem piłkarskim w Polsce. Arena Gdańsk zapewnia 41 620 miejsc siedzących i jest pierwszym stadionem w Polsce, który używa technologii Smart Wi-Fi.

Stadion Gdańsk jako multifunkcjonalny obiekt sportowy

Polsat Arenę wybudowano specjalnie na potrzeby Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, a łączny koszt budowy obiektu wyniósł ponad 709 milionów złotych. Początkowo, stadion nosił nazwę PGE Arena Gdańsk, gdyż jego sponsorem była Polska Grupa Energetyczna. Po wygaśnięciu umowy z PGE, przeistoczył się w listopadzie 2015 roku w Stadion Energa Gdańsk, gdyż to z Energą podpisano wtedy umowę sponsorską. Po jej zakończeniu, oficjalnym sponsorem stadionu została Grupa Cyfrowy Polsat, dzięki czemu stadion od 21 maja 2021 znany jest wszystkim jako Polsat Plus Arena Gdańsk.

Arena ma 236 metrów długości i 203 metry szerokości, a jej wysokość to aż 45 metrów. Fasada zbudowana jest z poliwęglanowych modułów (18 000 płytek), o łącznej powierzchni 4,5 ha. Obiekt wyposażony jest o 308 głośników, dających łącznie moc 195 000 watów i 4 telebimy o powierzchni 70m2 każdy. Boisko, na którym odbywają się najważniejsze pojedynki piłkarskie ma wymiary 105x68 metrów i wyłożone jest hybrydową murawą, składającą się z 555 rolek trawy. Dzięki swej lokalizacji, Polsat Arena jest kluczowym obiektem, pozwalającym na rozrywkę, organizację wydarzeń biznesowych i kulturowych, oraz realizację najważniejszych meczów piłkarskich.

Arena Gdańsk - mecze piłkarskie

Na stadionie odbywają się przede wszystkim mecze Ekstraklasy. Dodatkowo odbywają się tu także rozgrywki wyższego szczebla, czyli wszystkie mecze międzynarodowe, zarówno towarzyskie spotkania, jak i oficjalne rozgrywki europejskie. Pierwszym piłkarskim wydarzeniem, na poziomie międzynarodowym był mecz, w którym zmierzyli się ze sobą Polska i Niemcy. Tuż przed pandemią koronawirusa, na stadionie odbył się Finał Ligii Europy, w którym Villareal zremisowała 1:1 z Manchesterem United.

Arena Gdańsk - centrum biznesowe i rozrywkowe

Obsza biznesowo-rozrywkowy otwarty został w czerwcu 2014 roku i nosi nazwę Fun Arena. To tutaj można aktywnie spędzić czas, biorąc udział we wszelkiego rodzaju rozrywce i zabawie. Słynie przede wszystkim z organizacji koncertów największych muzycznych gwiazd i sław z kraju i ze świata. Jest to również największy park rozrywki w Trójmieście, o powierzchni ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych. Korzystając z usług Fun Areny mamy do wyboru m.in.;

  • jazdę gokartami,
  • ucieczkę z escaperoom,
  • skoki na bungee,
  • ściankę wspinaczkową,
  • strzelanie z łuku,
  • skorzystanie z krytego skateparku,

Oprócz tych atrakcji, w murach Polsat Plus Areny możemy urządzić urodziny, imprezę integracyjną, zorganizować szkolenia, a nawet sesje ślubne! W organizacji tych wydarzeń pomogą nam T29 Sports Bar&Restaurant w duecie ze specjalną wydzieloną strefą, dedykowaną prywatnym imprezom i spotkaniom.

Odwiedzając Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, nie można pominąć pamiątkowego zdjęcia z makietą oficjalnej piłki UEFA Euro 2012, która znajduje się na placu głównym, tuż przed stadionem i spotkania z lwem Hewelionem, który opowie historię Miasta Gdańsk.