• wspolpraca@zlotykopniak.tv
akademia młodzieżowa piłkarska

Wielu młodych ludzi marzy o tym, by zostać piłkarzem. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony. Niektórzy są bardziej utalentowani niż inni. Wszyscy jednak ciężko pracują, aby doskonalić swoje umiejętności i stawać się coraz lepszymi piłkarzami. Jedną z najważniejszych umiejętności, jakich mogą nauczyć się młodzi piłkarze, jest umiejętność gry w zespole. Inną ważną umiejętnością jest skupienie się na grze i nie dopuszczanie do takich sytuacji, jak błędy. Wszyscy młodzi zawodnicy mogą się uczyć, obserwując i ucząc się od swoich kolegów z drużyny i trenerów. Najlepszym sposobem na doskonalenie umiejętności przez młodych zawodników jest ćwiczenie, ćwiczenie i jeszcze raz ćwiczenie!

Trenerzy Akademii Młodzieżowej

Trenerzy akademii młodzieżowej są odpowiedzialni za rozwój młodych zawodników w swojej drużynie. Uczą ich strzałów i podań, a także pomagają im nauczyć się, jak prawidłowo i szybko poruszać się po boisku. Trenerzy młodzieżowi są także odpowiedzialni za motywowanie zawodników i obniżanie poziomu ich stresu. Muszą rozumieć, z jakimi zawodnikami mają do czynienia, i wiedzieć, jak najlepiej nimi kierować. Do ich obowiązków należy także dbanie o to, by zawodnicy rozwijali się w równym tempie, byli zdrowi i bezpieczni. Oczywiście muszą też nauczyć ich podstaw gry i być w stanie wydawać im jasne polecenia.

Młodzi piłkarze

Piłka nożna to gra, która wymaga szybkości, wytrzymałości i zwinności, aby dobrze się w nią grało. Dla młodych zawodników są to najważniejsze umiejętności, które trzeba posiadać. Młodzi zawodnicy są zazwyczaj trochę wolniejsi od swoich starszych kolegów, ponieważ nie osiągnęli jeszcze szczytowej formy. Mają też mniejszą wytrzymałość niż starsi zawodnicy, ponieważ nie zbudowali jeszcze dużej ilości mięśni. Wreszcie, są mniej zwinni niż starsi gracze, ponieważ wciąż rozwijają równowagę niezbędną do poruszania się z gracją na boisku.