• wspolpraca@lechiagdansk.tv
Akademia mlodziezowa Lechia Gdansk

Lechia Gdańsk jest jedną z najpopularniejszych drużyn w Polsce. Wielu młodych ludzi marzy o tym, by zostać piłkarzem Lechii. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony. Niektórzy są bardziej utalentowani niż inni. Wszyscy jednak ciężko pracują, aby doskonalić swoje umiejętności i stawać się coraz lepszymi piłkarzami. Jedną z najważniejszych umiejętności, jakich mogą nauczyć się młodzi piłkarze, jest umiejętność gry w zespole. Inną ważną umiejętnością jest skupienie się na grze i nie dopuszczanie do takich sytuacji, jak błędy. Wszyscy młodzi zawodnicy mogą się uczyć, obserwując i ucząc się od swoich kolegów z drużyny i trenerów. Najlepszym sposobem na doskonalenie umiejętności przez młodych zawodników jest ćwiczenie, ćwiczenie i jeszcze raz ćwiczenie!

Mecze Akademii Młodzieżowej Lechii Gdańsk

Mecze rozgrywane są na stadionie Lechii Gdańsk. Można je oglądać tam lub w Lechia TV.

Najlepszym sposobem na podziwianie meczu jest zakup biletu i siedzenie na stadionie. Można też obejrzeć mecz z przyjaciółmi w pubie lub w domu, ale tam nie ma takiej atmosfery.

Jeśli jesteś członkiem akademii Lechii Gdańsk, możesz oglądać mecze bezpłatnie, jeśli przyjdziesz na stadion godzinę przed rozpoczęciem meczu. Możesz też pozostać w środku przez 45 minut po zakończeniu meczu. To świetna okazja, by zobaczyć, jak grają zawodowi piłkarze i porozmawiać z nimi po meczu.

Zawodnicy Akademii Młodzieżowej Lechii Gdańsk

Oprócz wielu sukcesów na boisku, Lechia jest również znana ze swojej akademii młodzieżowej. Co roku setki młodych piłkarzy z całej Polski ubiegają się o przyjęcie do tej akademii, mając nadzieję, że pewnego dnia trafią do pierwszej drużyny. Niektórzy z nich odnoszą sukcesy jako zawodowi piłkarze.

Trenerzy Akademii Młodzieżowej Lechii Gdańsk

Trenerzy akademii młodzieżowej są odpowiedzialni za rozwój młodych zawodników w swojej drużynie. Uczą ich uderzeń i podań, a także pomagają im nauczyć się, jak prawidłowo i szybko poruszać się po boisku. Trenerzy młodzieżowi są także odpowiedzialni za motywowanie zawodników i obniżanie poziomu ich stresu. Muszą rozumieć, z jakimi zawodnikami mają do czynienia, i wiedzieć, jak najlepiej nimi kierować. Do ich obowiązków należy także dbanie o to, by zawodnicy rozwijali się w równym tempie, byli zdrowi i bezpieczni. Oczywiście muszą też nauczyć ich podstaw gry i być w stanie wydawać im jasne polecenia.

Kadra Akademii Młodzieżowej Lechii Gdańsk

Akademia Młodzieżowa Lechii Gdańsk jest najbardziej imponującym systemem młodzieżowym w kraju. Klub ma długą historię inwestowania w swoją akademię i jest jedną z najbardziej szanowanych akademii w kraju. Obecnie w akademii młodzieżowej działają trzy zespoły - U19, U17 i U15 - w których występuje łącznie ponad 70 młodych zawodników. Wszyscy zawodnicy są zazwyczaj w wieku od 15 do 18 lat. Drużyny grają w najwyższej lidze, a także biorą udział w turniejach międzynarodowych. Ponadto wszyscy zawodnicy są zapraszani na cotygodniowe treningi z pierwszą drużyną.

Młodzi piłkarze Lechii Gdańsk

Piłka nożna to gra, która wymaga szybkości, wytrzymałości i zwinności, aby dobrze się w nią grało. Dla młodych zawodników są to najważniejsze umiejętności, które trzeba posiadać. Młodzi zawodnicy są zazwyczaj szybsi od swoich starszych kolegów, ponieważ nie osiągnęli jeszcze szczytowej formy. Mają też większą wytrzymałość niż starsi zawodnicy, ponieważ nie zbudowali jeszcze dużej ilości mięśni. Wreszcie, są bardziej zwinni niż starsi gracze, ponieważ wciąż rozwijają równowagę niezbędną do poruszania się z gracją na boisku.