• wspolpraca@zlotykopniak.tv
maraton Gdansk

Gdańsk Maraton to jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Rozpoczyna się w centrum miasta i wiedzie przez Stare Miasto, obok zamków, kościołów i muzeów. Trasa jest płaska, szybka i malownicza. Odbywa się co roku w październikowy weekend. Gdańsk Maraton przyciąga tysiące biegaczy z całego świata.

W poprzednich edycjach Gdańsk Maratonu uczestniczyli również młodzi piłkarze ze szkółki piłkarskiej Złoty Kopniak. Chętnie angażowali się w to wyjątkowe wydarzenie, aby sprawdzić swoją kondycję, promować zdrowy tryb życia oraz integrować się z innymi sportowcami i miłośnikami biegania.

Start i meta maratonu Gdańsk

Gdańsk Maraton odbywa się co roku w ciągu jednego weekendu. Zawody rozpoczynają się półmaratonem na dystansie 21,1 km (13 mil) w sobotę rano, a następnie pełnym maratonem na dystansie 42,2 km (26 mil) w niedzielę rano. Start i meta znajdują się na terenie Stoczni Gdańskiej, a trasa biegu prowadzi okrężną drogą przez miasto i jego przedmieścia.

Maraton Gdański jest jedną z największych imprez biegowych w Polsce. W ostatnich latach odnotował duży wzrost frekwencji - w 2018 roku wzięło w nim udział około 4000 biegaczy.

Nagrody dla uczestników maratonu Gdańsk

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg w limicie czasowym pięciu godzin, otrzymają medal za swój wysiłek, niezależnie od tego, czy są kobietami czy mężczyznami.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie czasu ukończenia wyścigu, a nie na podstawie ogólnych wyników uzyskanych w trakcie jego trwania.

Ponadto przewidziano również nagrody dla trzech najszybszych biegaczy w poszczególnych grupach wiekowych.

Puchar Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszych maratończyków

W ramach imprezy organizowane są również różne atrakcje, takie jak muzyka na żywo, stoiska z jedzeniem i festiwal piwa. Podczas weekendu odbywa się również wiele imprez firmowych, w których mogą wziąć udział biegacze. Nagrodą jest także Puchar, który wręczany jest przez Prezydenta Miasta Gdańsk.

Gdańsk Maraton jest ciekawym i ekscytującym wydarzeniem dla biegaczy w każdym wieku. Jest to nie tylko świetny sposób na poprawę kondycji, ale także na poznanie pięknego Gdańska.

Trasa maratonu Gdańsk

Trasa Gdańsk Maratonu jest otwarta dla wszystkich biegaczy, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej i wcześniejszych doświadczeń. Bieg jest płaski, szybki i malowniczy, a start i meta znajdują się na nadmorskiej promenadzie w centrum Gdańska. Trasa biegu prowadzi ulicami miasta oraz wzdłuż brzegów Motławy. Do wyboru są trzy dystanse: 10 km, półmaraton (21,1 km) i pełny maraton (42,2 km).

Jest to wyścig szosowy o płaskim i równym terenie, rozpoczynający się w okolicach centrum miasta, a kończący na promenadzie nadmorskiej przed Stocznią Gdańską. Bieg odbywa się na trzech dystansach: 10 km, półmaraton i pełny maraton. Trasa jest dobrze oznakowana, a na jej trasie znajduje się wiele punktów z wodą. Pomiędzy startem a metą kursuje bezpłatny autobus, który przewozi biegaczy, którzy nie są w stanie pokonać trasy.


Ostatnie wpisy